Gezi rehberi,

KÜÇÜKPAZAR SOKAKLARI

Mayıs 10, 2018 Zehra Çelik Baltacı 14Yorum


Merhabalar :) Bir süredir buralarda yoktum hepinizi çok özledim ve rengarenk bir yazıyla işte geldim burdayım . :)

Küçükpazar İstanbul'un şirin mi şirin bir semti . Çoğu insan böyle bir yerin olduğunu bile bilmiyor , ben de bilmiyordum ya İlkin Karacan ile gittiğimiz bir gezi ile Küçükpazar'ı keşfetme fırsatı buldum . :)


Küçükpazar Haliç Köprüsü'nden Eminönü tarafına doğru yürürken tam karşınızda kalıyor . Köprüde yürürken bu renkli evlerin bir kısmını görebiliyorsunuz . Köprüden karşıya geçip , çarşıdan yukarı doğru yürüdüğünüzde Küçükpazar'a doğru çıkıyorsunuz .


Yokuş yukarı doğru yürürken eski ve ihtişamlı evler ile karşılaşıyorsunuz . Bu evi çok beğenmiştim , önünde çocukları da yakalayınca ortaya çok güzel bir fotoğraf çıktı . :)


İlkin Bey bu güzel kapıyı görünce " Haydi kızlar gelin , kızlar çiçekli kapıları çok sever fotoğraflayın . " dedi . :) Eee bir grup kız sıraya girdik tabi , tek tek kapıda poz vermeler , kapıyı fotoğraflamalar baya uzun sürse de bu bekleyişe değdi . :) Anı ölümsüzleştirdik . :)
Ben eski evleri , o evlerin ihtişamlı kapılarını çok seviyorum . :) Bana çok kıymetli geliyorlar ...


Yukarı doğru çıktıkça daha da güzel evler ile karşılaştık . Küçükpazar'da en çok beğendiğim evlerden biri bu ev oldu . Gerçekten de çok güzel değil mi ... :)

Bu sokakta bolca fotoğraf çektik , bir arkadaşımız bize manken oldu onu fotoğrafladık . Geziyi grupça yaptık ve grup gezileri çok güzel oluyormuş , çok keyif aldık . :)


Bu sokakta çok güzel evler vardı , her birimiz gözümüze kestirdiğimiz evleri çekmekle meşgulduk . Bu evi fotoğraflarken , penceredeki çocuğu fark ettim mi hatırlamıyorum ama daha sonradan gördüğümde çok güzel bir kare yakaladığımı fark ettim . :) Ah çocuk olmak ne güzel değil mi , pencereye çıkmış sokağı seyrediyor . :)


Keşke her evin önü buradaki gibi çiçekli olsa ... Çiçekli kapılar , pencereler benim için çok çok kıymetli . :)


Yokuş yukarı yürüyüş yapmak oldukça yorucu oluyor . Ee birde o ev senin , bu sokak benim fotoğraf çekerken epey yorulduk . Bu şemsiyeler Haliç Kafe'ye ait . :) Hemen bu evin karşısında Haliç Kafe var ve manzarası şahane . Burada grupça dinlendik . Kafe sahibi çok samimi bir beyfendi . Bize evlerin hikayesini anlattı . Bu sokağın karşısında eski ve çok çok güzel evler bulunuyor . Bu evler malesef yıkılacakmış ... Gerçekten çok üzücü . Yıkılmadan gidip görmeli , Küçükpazar sokaklarında gezmelisiniz ...Sol tarafta gördüğünüz evler yıkılacakmış malesef ... Sağ taraf ise eskiden dizilerin çekildiği hapishaneymiş ... Haliç Kafe'nin sahibinden öğrendik . :) Yani buralar dizilerin mekanıymış aslında ...


Kafede dinlendikten sonra Küçükpazar'ın sokaklarını gezmeye devam ettik . Bazı sokaklardaki evler oldukça eskiydi , bakımsızdı o yüzden oraları fotoğraflamadım ve gezimden son olarak bu kareyi sizlerle paylaşmak istiyorum . Bu sokağı çok sevdim . :) Çok samimi ve içten buldum . :)

Küçükpazar'dan paylaşacaklarım bu kadar . :) Umarım siz de benim gibi Küçükpazar'ı sevmişsinizdir . Küçükpazar'a yolunuz düşerse Haliç Kafe'ye uğrayın . Deniz manzaralı bir çay için ... Küçükpazar sokaklarındaki şirin çocukları fotoğraflayın , çok seviniyorlar . :)

Mutlu , huzurlu günler diliyorum .
Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle , sevgiyle kalın ... :)


Benzer Paylaşımlar

14 yorum:

 1. Bana böyle manzaralar versinler yeterr.:)) böyle yerlerde yaşayayım. Hiç birşeyden gocunmam.:)))

  YanıtlaSil
 2. Harika yazılarına çok ara veriyorsun ama. İstanbulun göbeğindeki bu
  yeri bilmiyordum doğrusu. Grupla gittik demişsin, gezi grubumuydu
  bu. bazen ben de istanbulda gezi gruplarına katılıyorum , onun için sordum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef bu ara çok uzaklaştım , yoğun bir dönemden geçtim ama daha sık yazacağım inşallah .☺️ Evet canım fotoğrafçı grubu ile gittim , geziyi de ünlü fotoğrafçılardan İlkin Karacan düzenlemişti . Bazen oluyor böyle geziler , denk gelirsen gitmeni tavsiye ederim .😊 Çok sevgiler .🌸🌸

   Sil
 3. Evlerin yıkılacak olması üzücü :( Ne güzel fotoğraflar çekmişsiniz.Emeğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet malesef ... Çok teşekkür ederim.😊🌸

   Sil
 4. Bayıldım bayıldım:))Ne güzel yerler buralar.İyi yaptın canım bize buraları tanıttın:)Keşke o güzelim evleri yıkmasalar..Sevgiler Zehracım ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya ben de çok seviyorum Küçükpazar’ı . İnşallah İstanbul’dan daha bir çok yer paylaşacağım sizlerle.😊 Evler çok eski olduğundan yıkılacakmış malesef ... Keşke yıkılmasa ... Çok çok sevgiler .😊♥️♥️

   Sil
 5. Evler de güzel ama Kapılar benim daha çok hoşuma gitti, çok güzel fotoğraflar çekmişsiniz ayrıyetten :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kapı fotoğraflarını çok seviyorum, bazı kapılar gerçekten çok hoş oluyor. Çok teşekkür ederim.😊🌸

   Sil
 6. Fotoğraflar harika emeğine sağlık. Sevgiler😊

  YanıtlaSil