ETKİNLİK

MUSTAFA SEVEN İLE BULUŞMA

Şubat 03, 2018 Zehra Çelik Baltacı 37Yorum


Merhabalar :) Cumartesi günü Mustafa Seven ile buluştuk :) Kendisini instagramdan ilgiyle takip ediyorum . Harika fotoğraflar çekiyor . Genelde sokak fotoğrafları ve siyah beyaz fotoğraflar çeken ünlü bir fotoğraçı .Yakın zamanda famelog diye yeni bir uygulama çıkartıldı . Famelog'dan kısaca bahsedecek olursam , ünlüler ve fanlarının buluştuğu bir platform . Ünlüler kendi duvarlarında paylaşım yaparken , fanları da ünlülerin duvarında paylaşım yapabiliyor . Mustafa Seven bir kaç kez instagram hikayesinde bu uygulamayı yayınlamıştı . Geçen hafta bir yayın paylaştı ve dedi ki " Famelog duvarımda yayın paylaşın , aranızdan 10 kişi seçeceğim ve onlarla film izlemeye gideceğiz . " Ben de uygulamayı indirdim , bir kaç tane de fotoğrafımı Mustafa Seven'in duvarında paylaştım . Sinemaya gitmek aklımda bile yoktu aslında ama belki ilgisini çekebilirim , bu da beni mutlu eder diye düşünmüştüm . Cumartesi günü fameloga giriş yaptım . Baktım bir mesajım var . " Mustafa Seven ile sinema izleme hakkı kazandınız . " yazıyor . Ben şok . O kadar heyecanlandım ki anlatamam . Midem bulanmaya başladı . İş yerindeyim ... Akşama da sinemaya davet edildim . İstanbul'a ... Önce eşime mesaj attım . Durumu anlattım . Pazar günü işi olduğu için benimle gelemeyeceğini ama akşam dönüşte biri beni alabilirse gidebileceğimi söyledi . Etkinlik geç bitecekti , bu yüzden kesinlikle gitmemi istemez sanıyordum . Git deyince havalara uçtum :) Dayımı aradım ben seni alırım dedi . Geriye patron kaldı , İstanbul'a gitmem lazım erken çıkabilir miyim dedim . Düşündü önce " İşimiz yok , gidebilirsin . " dedi . Çok mutlu oldum :) Hemen işten çıktım eve geçtim , evdeki işlerimi hallettim . Gemiye binmek için yola çıktım . Saat 14:00 gemisiyle Yalova'dan Pendik'e geçtim . Saat 17:30 'da Mustafa Seven ile Beykoz Beyaz Kundura'da buluşacağız . 3 aktarma ile Beykoz'a gittim ama ben de bittim ...


Beyaz Kundura'nın girişinde güvenlik karşıladı beni . Famelogdan Mustafa Seven'in misafiri olduğumu söyledim içeri girdim . Bir an içeri giremeyeceğim sandım :) Beyaz Kundura aynı çok büyük bir alana sahip . Bir çok dizi burada çekiliyormuş . Araba ile bizi sinema alanına götürdüler . Sinema alanına geldiğimizde şok geçirdim :) Mustafa Seven ile söyleşi tarzında bir etkinlik olacak sanmıştım :) Meğer herkesin film izlemeye geldiği bir etkinlikmiş . Beykoz Kundura'da cumartesi günü film izleme etkinliği yapılıyormuş . Biz 17:45 deki seans , 21 :00 deki seans ve sonrasında gece müzik etkinliği kısmına davet edilmişiz . Benim tek derdim Mustafa Seven ile tanışmak , fotoğrafçılık hakkında muhabbet edebilmekti . Film öncesi Mustafa Seven ile kısa bir tanışma faslı oldu daha sonra filme girdik . 


Bu cumartesinin konsepti korku gecesiymiş . Film korkunç olduğu kadar da mide bulandırıcıydı . The thing ... Yarısında bırakıp çıktık . 


Mustafa Seven ile kapıda sohbet etmeye başladık :) Kuyruk gibi peşine takıldım :) O nereye ben oraya :) Herkes filmde olduğu için etraf sakindi . Bir yandan da  etrafı fotoğrafladım .


Diğer arkadaşlar da gelince hep birlikte sohbet etmek etmek için diğer salona geçtik .  İçerde eski makinalar sergilenmişti . Müze gibi bir alandı burası .  Her yerde mumlar vardı . Ortam çok otantikti . Gurubun en küçük üyesi bendim . İkinci film başlayana kadar Mustafa Seven ve katılan diğer arkadaşlarla muhabbet ettik . 

Daha sonra da diğer filme geçtik . The Shinning ... Güzel bir korku filmiydi . Filmin yarısında dayım beni almaya gelince etkinlikten erken ayrıldım . Mustafa Seven ile vedalaştım ve eve döndük . 

Etkinlik nasıldı ?
Genel olarak güzeldi ama beklediğim gibi değildi . Söylediğim gibi benim amacım film izlemek değil , Mustafa Seven ile tanışmak , fotoğrafçılık üzerine sohbet etmekti . Ama sohbet kısmı genelde fameloggerlar arasında oldu . Bu noktada umduğumu bulamadım . 

Mustafa Seven nasıldı ?
İyiydi . Ünlü bir fotoğrafçı ile değil de yakından tanıdığım bir insanla muhabbet ediyormuşum gibi hissettirdi . Samimiydi . Kişiliğini sevdim :)

Hayalim , onun gibi başarılı bir fotoğrafçı olabilmek . İnşallah . Siz de benim için inşallah deyin olur mu ...

Not : Yayının başındaki fotoğrafta ben yokum . Mustafa Seven'in 1,5 milyon takipçisi var . O kadar kişinin bulunduğu bir platformda fotoğrafım paylaşılsın istemedim . Ben çekilmesem olmaz mı deyince Mustafa Seven " Arkama saklan ." dedi :) Tam arkasından şapkam görünüyor . Fotoğrafa da çantamı etiketlemiş :) Heh işte ben oralarda bir yerdeyim :) Mustafa Seven ile fotoğraf çekilmedim mi ... Tabiki de çekildim :) Galerimde çok tatlı bir anı olarak yer alacak ... 

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle ...
Mutlu akşamlar , sevgiler :)

Benzer Paylaşımlar

37 yorum:

 1. İnşallah... Sanatla uğraşan ve gerçek sanatçı kimliğini koruyanlarda genellikle ego dediğimiz sıkıntı olmuyor. İstisnalar vardır ama ego gibi yükleri atmadan fotoğraf gibi hem tefekkür hem empatiyi besleyen bir iş nasıl iyi yapılır? Hızlı bir gün olmuş, unutulmuyor böyle günler.
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısınız . Bence de böyle güzel işler egoyla olacak işler değil . Evet baya hızlı , yorucu ve unutulmayacak bir gündü . Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum . Sevgiler :)

   Sil
 2. İnşallah... Sanatla uğraşan ve gerçek sanatçı kimliğini koruyanlarda genellikle ego dediğimiz sıkıntı olmuyor. İstisnalar vardır ama ego gibi yükleri atmadan fotoğraf gibi hem tefekkür hem empatiyi besleyen bir iş nasıl iyi yapılır? Hızlı bir gün olmuş, unutulmuyor böyle günler.
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel umarım olursunuz, önemli olan bakabilmek sonuçta

  YanıtlaSil
 4. Kim olduğunu bilmiyordum ama.okudukca senn heyecanin bana gecti canm inan senin adina cok güzel bir referans olmasini diliyorum cok mutlu oldum 😘💕 sevgilerimle 😄😄💞

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha 😂 Beni de senin samimiyetin çok mutlu ediyor . Çok çok teşekkür ederim canım . Kocaman sevgiler . ♥️

   Sil
 5. İnşallah diyeyim de ilk önce 😄 güzel bir buluşma olmuş... fotoğrafçılık konusunda yolun açık...güzel olacak😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin canımmm . 😊 Çok teşekkür ederim . 😊♥️♥️

   Sil
 6. inşAllah sende hak ettiğin yerde olursun :) ne kadar şanslısın :) bende sevdiğim bir kaç insanla buluşmayı isterdim :) senin için güzel bir tecrübe olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin inşallah, çok teşekkür ederim . Gerçekten insanın sevdiği insanlarla bir araya gelmesi çok güzel , size de nasip olur inşallah . Sevgiler . 😊♥️

   Sil
 7. Zehra, umarım hayalin en kısa sürede gerçekleşir. Harika fotoğraflar çekiyorsun ki zaten, en önemlisi seviyorsun sen, o yüzden hayaline kavuşursun ki :)
  Çok güzel bir gün olmuş, senin adına çok mutlu oldum :)
  Instagramını da gözden kaçırmışım bak, yeni haberim oldu, ne şahane bir galeri o öyle, her fotoğrafına bayıldım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim . :) Sevgiler :)

   Sil
 8. Zehra, umarım hayalin en kısa sürede gerçekleşir. Harika fotoğraflar çekiyorsun ki zaten, en önemlisi seviyorsun sen, o yüzden hayaline kavuşursun ki :)
  Çok güzel bir gün olmuş, senin adına çok mutlu oldum :)
  Instagramını da gözden kaçırmışım bak, yeni haberim oldu, ne şahane bir galeri o öyle, her fotoğrafına bayıldım.

  YanıtlaSil
 9. İstemek olmanın yarısı sayılır. Yarısı bitti diğer yarısı olursa İstediğine ulaşacağına canı gönülden inanıyorum. Fotoğraf çekimlerinden bu hissediliyor. Rize paylaşımlarından da görmüş oldum.Onlarda ayrı ayrı çok güzel... Sevdiğin insanlarla aynı platformlarda daha nice nice olman dileğiyle :) Paylaşımın için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun ve dileklerin çok teşekkür ediyorum . :) Sevgiler :)

   Sil
 10. İnşallah hayaliniz gerçekleşir. :) Mustafa beyi tanımıyordum ama yazıyı okurken bunları yaşayan benmişim gibi heyecanlandım ve sizin adınıza mutlu oldum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin inşallah 😇 Çok teşekkür ediyorum , sevgiler . 😊💕🌸

   Sil
 11. Hayalin doğrultusunda bence başarıyla yürüyorsun :) Umarım gerçekleşir.
  Bu arada son paylaşımımla seni mimledim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok mutlu oldum ya böyle güzel yorumlar aldıkça kendime güvenim artıyor . Sağol canım . 😊 Anamm mimlendim mi , bak buna da çok sevindim . 😂😂 Güzel sorularına keyifle cevap vereceğim . Kocaman sevgiler . 😊♥️♥️

   Sil
 12. Hayalin doğrultusunda bence başarıyla yürüyorsun :) Umarım gerçekleşir.
  Bu arada son paylaşımımla seni mimledim :)

  YanıtlaSil
 13. Çok değişik bir uygulamaymış ve çok heyecanlı bir yazıydı, hissettim o heyecanı. Umarım fotoğrafçılık konusunda hayalindeki yerlere gelirsin :) Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet yeni ve taze bir uygulama . 😂 Çok teşekkür ederim . :) Mutlu günler .

   Sil
 14. Beautiful post! ♥ I love your blog!
  Following you! Follow back?

  https://colourfulmadness.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thanks Ana . 🌸 I followed you . 😊🌸 Good night . 🍁🍁

   Sil
 15. Beautiful post! ♥ I love your blog!
  Following you! Follow back?

  https://colourfulmadness.blogspot.com

  YanıtlaSil
 16. Olacaksın, olacağız inanıyorum beeen 💕 Yalnız önceden de diyordum, vallahi ortam çok otantik bayıldım ya hu 😊 Yazıya da çok güzel aktarmışsın kuzum, eline sağlık 🌸😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah kuzum . 😊🌸 Hahah di mi , baya otantik . 😂😂 Teşekkür ediyorum kuzum . Kocaman sevgiler . 😊💕🌸

   Sil
 17. İnsanın sevdiği bir konuya yaklaşımı ne kadar incelikli oluyor. Beyefendiyi tanımıyordum, sayenizde bir parça tanıdım ve insani tavrından dolayı sevdim. :) Mesleğin tiyolarını da paylaşırsa epey yol alırsınız :) ne güzel, çok sevindim böyle bir güzel bir akşamı dağarcığınıza katmanıza. Sevgiler gönderiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de dediğiniz gibi çok farklı oluyor . :) Tanıtabildiysem ne mutlu bana . :) Eh bi kaç tavsiyede bulundu sağolsun . Güzel yorumunuz için çok teşekkür ediyorum . Mutlu akşamlar .

   Sil
 18. Aa Mustafa Seven'in fotoğraflarını severim.Siyah beyazları harikadır. Ne güzel bir süpriz olmuş sana da😊Ama korku filmleri yerine keşke daha çok fotoğraf sohbeti olsaymiş📷 Sanatçıların mütevazı kisiliklerinin onlara daha çok yakıştığını düşünüyorum ben 😊Inşallah sen de çok başarılı bir fotoğrafçı olarak birçok esere imza atarsın canım benim😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok seviyorum . Harika sokak fotoğrafları çekiyor . :) Gerçekten benim için bir şanstı . :) Ah keşke ama azıcık birazcık konuştuk , hiç yoktan iyidir . :) Bence de mütevazilik sanatçılara çok yakışıyor ve mütevazi olanını bir başka seviyorum . :) Güzel duan için çok teşekkür ederim canım . :) Kocaman sevgiler . :)

   Sil
  2. Rica ederim. Ha bu arada davet ettiğin mim yazımı hazırladım ve paylaştım canım şöyle ortaya karışık birseyler😊
   Benden de kocaman sevgiler❤

   Sil
  3. Rica ederim. Ha bu arada davet ettiğin mim yazımı hazırladım ve paylaştım canım şöyle ortaya karışık birseyler😊
   Benden de kocaman sevgiler❤

   Sil
  4. Okudum kiiii . 😂😂 Çok da güzel yazmışsın . Kocaman kocaman sevgiler . 😊♥️♥️

   Sil
 19. İnşallah hayalinizi kısa zamanda gerçekleştirirsiniz. Zaten çektiğiniz fotoğraflarda çok güzel başarılar diliyorum. Emeğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok ama çok teşekkür ediyorum , amin inşallah .

   Sil